TARİHÇE

Faaliyetine 2001 yılında Ankara'da başlayan Anadolu Kesici Takımlar, 2010’da talaşlı imalat sektörünün gelişmekte ve yatırımların artmakta olduğu Konya’ya taşınmıştır.

Anadolu Kesici Takımlar otomotiv endüstrisi başta olmak üzere her türlü sanayi kuruluşunda kullanılan metal kesme, tornalama, frezeleme ve delme takımları ile yüksek teknoloji ürünü kesici takım ve tutucuların imalatını, ithalatını ve toptan ticaretini yapmaktadır.

ÇALIŞMA SİSTEMİ

“Verimlilikte Kararlılık” Anadolu Kesici Takımlar'ın çalışma sistemi ve faaliyetlerinin temelini oluşturur. İnsan, doğa ve anapara kaynaklarının sorumluluk bilinciyle kullanılmasıyla güvenilir ve sürekli sonuçlar sağlama sözü verir.

Anadolu Kesici Takımlar’ın hedefi, pazarda iyi bir tüzel kişi olarak ekonomik, sosyal ve çevre alanlarında olumlu bilinirlik kazanmak; çalışanlarının ve iş ortaklarının bu değerlerle gurur duymasını sağlamaktır.

SOSYAL SORUMLULUK

Anadolu Kesici Takımlar toplumdan kazandığını yine topluma yaptığı yatırımlarla paylaşmayı, ülke ekonomisine ve eğitimine katkı sağlamayı, her durum ve koşulda ülkesinin ve insanının yanında olmayı ilke edinmiştir. Meslek liselerine ve teknik eğitim veren fakültelere takımlar bağışlamış, çeşitli sivil toplum ve yardım kuruluşlarına yardımlarda bulunmuştur.

İŞ ORTAKLARI

Anadolu Kesici Takımlar kurulduğu günden bu yana kendi bünyesinde yetiştirip eğittiği profesyonel mühendis kadrosuyla bölge çapındaki talaşlı imalat sektörüne kapsamlı çözümler sunan güvenilir bir iş ortağı olmuştur.

Sektörde ilk akla gelen, ilk tercih edilen, farklılıklar yaratıp kalıcı üstünlük sağlayan bir markadır. Bu sürekliliği sağlamak adına, iş ortaklarının ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz belirleyip hedef odaklı bir projeyle, yüksek kalite ve teknolojik donanıma sahip ürünleri, doğru zamanda tedarik eder.

NASIL ÇALIŞIR

Metalik malzemelerin şekillendirilmesinde yaygın olarak kullanılan kesici takımlarda en önemli nokta, işlemin minimum maliyetle, gerekli kalite beklentilere en uygun şekilde gerçekleştirilmesidir. Bunun için ise kesici takım malzemesi, işlenecek metalik malzemenin özelliklerine ve kesme hızına bağlı olarak doğru seçilmelidir. Metal esaslı takımlar, maliyeti düşük fakat daha düşük sıcaklıklarda ve hızlarda kullanılır.Karbür esaslı takımlar, yüksek kızıl sertlikleri ve kesme hızları ile karakterizedir. Seramik malzemeler ise tokluk dezavantajlarına ve maliyetlerine karşın, yüksek sıcaklıklardaki mekanik ve kimyasal kararlılıkları ile iş parçası ve takım malzemesi arasındaki etkileşimi minimize eder. Demir içerikli metallerin işlenmesinde elmas kesiciler sadece, demir dışı ve metal olmayan malzemelerin üretimi ile sınırlandırılır.  

İzle